734796_111331935714180_53737217_nŽelite surađivati sa odredom iz Makedonije?

Izviđački odred PIONER iz Ohrida želi ostvariti suradnju sa jednim od udruga iz SIH-a.

Suradnja bi se ostvarila razmjenom odnosno zajedničkom aktivnosti u Hrvatskoj ili Makedoniji preko programa Erasmus+ ili nekog drugog izvora financiranja.

O odredu Pioner:

IO Pioner djeluje na području grada Ohrida. Formiran je 21. siječnja 2013.. a od 2015. je punopravni član Saveza izviđača Makedonije. Trenutno broji 30-tak članova, uzrasta od 7-19 godina.

Može se pohvaliti priličnim uspjesima u tako kratkom razdoblju. Proveli su  niz projekata oko očuvanja okoliša Nacionalnog Parka Galičica, tradicionalno su organizatori i domaćini akcije “Camping Fun”, partneri su Crvenom križu iz Ohrida u općinskom humanitarnom natječaju “Kompas”, osvajali su medalje na orijentacijskim i ostalim natjecanjima. U 2014. sudjelovali su u kampu s izviđačima iz Francuske, a ovog ljeta bili su domaćini izviđačima iz Belgije.

Ono što odredu nedostaje i što su si postavili kao prioritet je suradnja sa izviđačima iz Hrvatske  koju se nadaju ostvariti tijekom 2016 godine.

e-mail: io.pioner@yahoo.com
web: scoutpioner.webs.com