JOTA / JOTI

JOTA / JOTI 2017-10-08T08:56:07+00:00

Ove stranice će ti ukratko objasniti pojedinosti o akciji JOTI, te način odvijanja akcije.

PRIJAVI svoje sudjelovanje
na JOTI 2017!!!

Nakon JOTI radimo izvještaj za WOSM, prijavite svoju udrugu da ste sudjelovali na u prijavi navedite koliko članova je sudjelovalo po kategorijama JOTI.

Što je JOTI?

The World Scout Jamboree on the Internet (JOTI) je međunarodni izviđački susret na Internetu koji se održava svake godine treći vikend u listopadu. To je službena akcija Svjetske izviđačke organizacije (WOSM – World Organization of Scout Movement). Ove godine organizira se 21. put.

Tog vikenda se tisuće izviđača iz cijeloga svijeta nađu i međusobno komuniciraju uz pomoć Interneta. JOTI je najveća aktivnost WOSM-a.

Komunikacija se pretežno odvija putem “chat” programa IRC (eng. Internet Relay Chat).

JOTI vam omogućava stvaranje prijateljstava s izviđačima iz drugih država i pruža mogućnost da saznate više o njihovom životu – kako privatnom tako i izviđačkom. Često se ti kontakti očuvaju više godina i prethodnica su kasnijim susretima i zajedničkim akcijama.

Uz to, JOTI vam pruža najjednostavniji način sudjelovanja na međunarodnoj akciji bez da se pomaknete iz svog naslonjača.

• JOTI je službena akcija WOSM-a od 1996. godine.
  • Savez izviđača Hrvatske na JOTI sudjeluje od 1997. godine.

Gdje mogu saznati više…

Plug In The World!

…o instaliranju chat programa?!
Na našoj stranici o instaliranju chat programa – OVDJE.

…o ostalim pojedinostima o JOTI?!
Na službenoj stranici JOTI
www.jotajoti.info.