Regionalni izviđački forum – CentarU subotu, 18. svibnja, dan uoči Dana izviđača, u Izviđačkom domu „Betlehem“ u Kutini održan je Regionalni izviđački forum za Regiju Centar. Forum je novi oblik u komunikaciji dužnosnika Saveza i predstavnika udruga, a (dugoročni) cilj ove aktivnosti je stvoriti uvjete za razvoj regionalnog ustroja Saveza.

Sudjelovali su predstavnici gotovo svih udruga iz Regije:

• Odred izviđača „Betlehem“, Kutina
  • Odred izviđača „Zelena patrola“, Rajić
  • Odred izviđača „Dabar“, Ivanić-grad
  • Odred izviđača „Pakra“, Pakrac
  • Odred izviđača „Vladimir Nazor“, Karlovac
  • Odred izviđača „Siniša Pavković“, Križ
  • Udruga skauta „Sv.Juraj“, Bjelovar

Prvi dio Foruma bio je posvećen predstavljanju udruga, okruženja u kojem djeluju i problema s kojima se susreću.

U drugom dijelu upoznavali smo udruge s osnovnim pravcima djelovanja Saveza u ovom mandatu (2012.-2015.), konkretno s aktivnostima u području programa, naobrazbe i licenciranja, nacionalnih aktivnosti, osiguravanja podrške za rad lokalnih udruga.

U praktičnom dijelu Foruma dali smo detaljne upute za ispunjavanje prijavnice za licenciranje te dodatno razjasnili ulogu regionalnih povjerenstava za licenciranje, kao i samu proceduru koju se mora proći.

Susret smo iskoristili i kako bi predstavnike udruga upoznali s inicijativom koju smo u ovoj godini pokrenuli prema udrugama izvan Saveza.

Na kraju, moramo zahvaliti našim domaćinima, OI „Betlehem“, za izvrsno gostoprimstvo! Slijedi nam Forum u Regiji Istok, u planu za mjesec lipanj.

Bojan Smode, glavni načelnik