spiritecoSavez izviđača Hrvatske je u Splitu, od 22. travnja do 24. travnja, ugostio članove Spiriteco grupe. Izviđači iz Francuske, Italije, Luxemburga i Hrvatske proveli su vikend na radionicama i okruglim stolovima, razmjenjujući ideje i iskustva u provođenju duhovnog razvoja u sklopu izviđačkog programa.

Spiriteco je međunarodna radna skupina u koju su uključeni skautski savezi iz Belgije, Nizozemske, Luksemburga, Francuske, Italije, Španjolske, Slovenije i Hrvatske.

Ima za cilj poticanje duhovnosti u skautizmu, te razvoj programskih metoda i aktivnosti za rad na duhovnom razvoju, na način koji nije specifičan za pojedinu konfesiju, već je otvoren i prikladan za sva religiozna i filozofska uvjerenja. Razvijanje ovakvog oblika suradnje je iznimno važno za naš Savez jer je duhovnost jedan od temeljnih načela izviđačkog pokreta.

Osim što smo kao pravi domaćini, lijepo dočekali goste, dobro ih nahranili i proveli kroz Split (i malo se hvalili kulturnom baštinom) puno smo naučili od njih.

Sljedeća aktivnost Spiriteca održat će se na Roverwayu u Francuskoj, a do tada: Au revoir!

Sara Kozjak, članica vijeća SIH-a