Tečaju za načelnike udruga je prisustvovalo 12 sudionika iz 9 udruga, a na tečaju za vođe družina 13 sudionika iz 6 udruga. U radnoj atmosferi na prvom vikendu sudionici Tečaja za načelnike udruga upoznali su se s temama Izviđačka udruga, Zadatci, odgovornosti i ovlasti odraslih volontera u udrugama, Volonteri, Zakonski propisi važni za djelovanje izviđačke udruge, Savez izviđača Hrvatske i Udruge te Širenje izviđačkog pokreta. Na Tečaju za vođe družina je također bila uspješna radna atmosfera, a sudionici su se upoznali s temama Savez izviđača Hrvatske, Temeljne osobine izviđačkog pokreta, Osnivanje družine, Organizacija rada u družine, Lik i uloga vođe družine, Program SIH-a, Vještina komuniciranja i Oblici rada u družini.

Uz odlične uvjete rada i manjak slobodnog vremena vikend je brzo prošao. Većina tečajaca je odlično ocijenila predavanja i predavače, smještaj, prehranu, uvjete rada i atmosferu. Unatoč zamornim predavanjima navečer je bilo vremena za druženje i zabavu.

Na kraju smo se nakon zajedničkog fotografiranja privremeno rastali do sljedećeg tečaja.

Voditeljski tim tečaja