Drugi po redu Kamp vještina za život, višednevna aktivnost za sudionike dobne kategorije istraživača tj. mlade uzrasta učenika srednjih škola, održana je
od 2. do 8. kolovoza 2025. godine u Lovincu, u Ličko-senjskoj županiji.

I ove godine, ova je aktivnost održana zahvaljujući financijskoj podršci EU ostvarenoj kroz program Erasmus+.

Brojni mladi iz Hrvatske, ali i iz Sjeverne Makedonije i Bugarske, tijekom ovog kampa su imali prilike sudjelovati u nizu različitih radionica i aktivnosti sadržajno usmjerenih na boravak u prirodi i usvajanje praktičnih vještina. Sudionici su se tako upoznavali s korištenjem alata i izradom patenata od drva, s osnovama planinarenja i sigurnog kretanja u prirodi, s kajakarenjem i mjerama sigurnosti prilikom aktivnosti na vodi i dr. kroz brojna outdoor iskustva.

Osim ovih programskih aktivnosti, sudionici su imali prilike istraživati i ljepote Lovinca i južne Like, a imali su vremena i za izlet u Nin. U Ninu su se upoznali s prirodnim i kulturnim značajem tog mjesta, saznali nešto više o Solani Nin i posjetili poznatu Kraljičinu plažu.

Za vrijeme trajanja cijelog kampa, mladi su bili podijeljeni u dva kruga, a u svakom krugu i u timove tj. patrole u kojima su živjeli i djelovali za vrijeme svog boravka u Lovincu.

Aktivnosti u kojima su sudjelovali su dijelom i sami kreirali, uz podršku voditelja, volontera i facilitatora.

Ovim putem zahvaljujemo svim izviđačkim voditeljima i volonterima, kao i svim sudionicima i izviđačkim udrugama te prijateljima iz nacionalnih skautskih organizacija Sjeverne Makedonije i Bugarske – naših partnera!

Više fotografija s aktivnosti možete pronaći u albumu na Flickr profilu Saveza izviđača Hrvatske na ovoj poveznici. 📸

Do iduće zajedničke aktivnosti, uz izviđački pozdrav – BUDI PRIPRAVAN! ⚜️